SEO Uzmanı

SEO Uzmanı Nedir?

İnternet günümüzün en yaygın kullanılan araçlarından birisidir. Bilgi akışı artık kitaplardan yerini internete yani web sitelerine bırakmıştır. Her gün yeni bir bilgi girişi ve artışı olmakta olan web siteleri yeni konularda daha çok okunmak ve tanınmak içinde sürekli bir savaş halindedir. Bu savaş SEO uzmanı olarak adlandırdığımız web site arama motoru optimizerleri tarafından yapılmaktadır. Siteleri google başta olmak üzere arama motorlarına uygun şekilde düzenleyerek google aramalarında üst sıralara çıkarmaktadır.

İnternet sitelerinin diğerlerine göre daha üst sıralamada olması doğal olarak okunma sayısını ziyaretleri ve site içindeki bilgi dağılımını arttırmaktadır. Eğer üst sıraya taşınacak olan site eğer bir e-ticaret sitesi ise SEO çalışmaları sitenizdeki alışverişi hızlandıracak demektir.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.