• Sarılabilir miyim sana?
  • Çok uykum var, kusura bakma.
 • Yılar geçti hâla aynısın, insan nasıl olur da alışmaz anlamıyorum daha ne yapmalıyım beni sevmen için.
  • Asıl sen benden ne bekliyorsun, sevmediğim bir adamla evlendim işte. Karşılıksız olarak da olsa yanımda olmak yetiyordu hani sana. Sabrın mı kalmadı artık.
 • Evet kalmadı, yıllardır yaşadığımız bu olayı sanki bana iyilik yapıyormuşsun gibi anlatıyorsun. İçten içten gülüyor sundur, belki mutlu oluyorsun bana iyilik yaptığını düşünerek.
  • Sen mi bana iyilik yaptın sanki. bıktım bu tartışmalardan, uyumak istiyorum.
 • Uyu tabi kaç ve kurtul her zamanki gibi yalnız bırak beni. Anlayamıyorum seni, sen üzülmeyesin diye seni ağlarken görememek için katlandığım şeye bak. Aynı yatak da düşman gibiyiz, sarılamıyorum bile sana. Ama benim tek istediğim yanımda olduğunu hissetmek, orada olduğunu bilerek uyumak. Köpeğim bile senden daha çok seviyordu beni.
  • Evet haklısın para verip seni sevmesi için almıştın demi onuda, bana da bunun için yardım etmedin mi zaten. İnsanların zor zamanlarını bekleyip kendine muhtaç edip seni sevmelerini bekliyorsun. Sevilmeyecek birisi olduğunu söylüyorsun, sen kendini sevmeden başkaları seni sevmiyor diye bağırıp çağırıyorsun.
 • Haklısın, ben öyle öğrendim hayatın böyle olduğunu sandım hep. Seni böyle kazanabilirim sandım ama olmadı. Nasıl gurursuz bir insanım ki sevmediğini bildiğim halde muhtacım sana.
  • Nereye gidiyorsun.
 • Yalnızlığımla sohbet edip hava alacağım.
  • İyi.

Nasıl bu kadar bencil olabiliyor anlamıyorum. tamam her şeyi ben istedim benimle olması için yalvardım belki ama anlamaz mı insan yapılan şeylerden ne kadar çok sevildiğini. Utanmadan birde bana iyilik yaptığını sanmaz mı deli ediyor beni. Ben olmasam sen rezil olacaktın, kaç kişinin yüzüne bakabilecekti. Yok hayır suç onda değil, bende. Yetiştirilme şeklimiz değişik demek ki. Sen Türk filmlerindeki o mükemmel aşklarla büyüdün, hep mutlu sonla bitti filmler neden öyle sanıyorsun ki hayatı. En azından azından çocuğun ismini benim koymama izin verdi.

» Merhaba, ateşin var mı?

 • Var, buyurun.

» Teşekkürler, oturabilir miyim?

 • Tabi burun.

» Düşünme bu kadar hayat kafaya takacak kadar değerli değil.

 • Bilmiyorsun ne yaşadığımı. kimisi için hayat değersiz kimisi için ahiret, herkes doya doya yaşamak ister dünyayı sen takma diyorsun

» Evet bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum, istediğin şeyi alabilecek gibi birisin. İstediğini yaparsın sen belli bu.

 • O nereden anlaşılıyormuş?

» Ben neden gecenin bu saatinde gelip senden ateş istedim o kadar boş yer varken gelip yanına oturdum. İnsana bakışında güveni veriyorsun, davranışın ve konuşmanla güven veriyor insanlara.

 • Belki de sen kötüsün. Neden gelip oturdun yanıma, belkide hırsızsın. Tek başına bir kurban bulmuşsun hemen geldin belkide.

» Evet olabilir ama öyle olduğumu düşünsen şimdi konuşmazdın ve sanane deyip kalkıp giderdin. Dertlisin belli, hiç bir şey umrunda değil senin. İnsanlara saygın var belli ama neden bu kadar üzülüyorsun ki.

 • İnsanlara güven verdiğimi düşünüyorsun ya, işte bir insan bana güvenmiyor ve en çok onun güvenini istiyorum. Bu kadar basit dertlerimin kaynağı, derdimi de biliyorum dermanı da. Ama dünyada eksik giden bir şeyler var.

» Bir insana zorla sevdiremezsin kendini, bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa, tek bir söz söyleyebilirsin. Sen bilirsin demişti Can Yücel, insanlardan sana güvenmesini bekleyemezsin, onlar isterse sana güvenirler. Sen dünyanın en iyi insanı olasan bile o kişinin iyisi başkasıysa sen değersizsindir. Sende herkese davrandığın gibi davran ona, onlar gibi gör onu. Daha ileriye gidemiyorsun madem, geriye git. Kimse yerinde durarak mutlu olmamış, sen neden duruyorsunki.

 • Denemedim mi sanıyorsun, sadece yanımda olmasıyla bile mutlu oluyordum başlarda. Ama yetmedi zamanla, sen karşında duran insanın seni değil de başkasını sevdiğini bile bile ne kadar yapabilirsin ki.

» Herkesin kendince zorlu gördüğü bir hayatı vardır dostum, bırak onu kendi hayatına. Onun mutluluğunu görerek mutlu olmayı dene,  ondan sonra her şeyi yaptım ama olmadı dersin. Keşke şunu yapsaydım diyecek bir şey bırakma kendine. Sen elinden geleni yapmış olacaksın.

 • Haklısın belkide, oturmuş burada beni tanımayan neler yaşadığımı bilmeyen bir adamı dinliyorum. Teşekkürler, iyi akşamlar.

» Sinirliyken bile saygılısın, ona da saygılı ol. İyi geceler dostum.

Adama bak, gece gece kafa ütülüyor sanki salağım hiç birini denemedim. Sevmiyor işte yanında olmama bile izin vermeyecek de. Utandığından herhalde aynı yatakta uyumamıza laf etmiyor, yada Elif için. Elif var demi birde en azından o seviyor beni, onun sevgisi bile yeter katlanmak için.

 • Günaydın.
  • Sana da, kaçta geldin sen dün gece.
 • Bilmiyorum bakmadım saate.
  • Elif geldi dün gece, korkmuş beraber uyumak istedi ama sen yoktun.
 • Özür dilerim, adamın birisi lafa tuttu konuşmak zorunda kaldım.

Bu nedir böyle, sabahın ilk başlangıcında bu suratla karşılanır mı bir insan. Ne güzel bir hava var güneş, bahçemin güzel kokusu ve mendebur bir kadının soğuk suratı. Boş ver umursama, kızınla ilgilen sen sanane ondan. O kendi hayatını yaşadın sen seninkini, hatta neden boşanmıyoruz biz, neden acı çektiriyorum ki kendime. Ama işte Elif o ne olacak.

İnsan her şeyden vazgeçecek kadar sıkılıyor hayattan. Büyük aşkları bitiriyor hayat, bir zaman sonra kimseyi umursamaz bir insana dönüştürüyor yıllar. Önceki kişi kalmıyor artık, insan nasıl kendini tanımayacak kadar değişebilir ki. Her şeyden vazgeçebiliyor da küçük bir çocuğu bırakmak zor geliyor işte.

Boş şeyler yazmak birine gerçekten bir şeyler hissetmekten çok daha iyidir. Kaybedecek bir şey değil aslında, başlamamış bir şeydir bu. Sayfanın başında başlar sonunda biter. Kapak kapatıldığında ışık açılır, siz devam edersiniz. Gerçekten sevmekten korkuyorum evet. Hayale bile bu kadar bağlanan bir insan birisini sevdiğinde neler olur düşünemiyorum bile.

Varlığından emin olduğum iki kadın var hayatımda. Hayatımın sonuna kadar karanlık odamda yaşatacağım Lavinya ve yeşil gözleri cennete acılan bir kapı olan kızım Elif.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hiç puan verilmemiş)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
Ben, ڧ ZLine »

MNX N For X Leader  TROLL AND FLOOD SPAM GROUP    Arkamda bıraktığım herkesin A'*'.na koyayım."

Hadi bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir