Üzülme…”üzülme!” der Mevlana…ve devam eder.. “Kaybettiğin her şey başka bir surette geri döner.”

Kime göstereceksin gerçek yüzünü, yıllar önce kaybettiğin o küçük çocuğu nereden bulacaksın bir daha. Senin için ölen birisini hayal ederek ne kadar yaşayabilirsin yada. Yıllar önce ölmüş bir hayali hâla sevmek ne kadar doğru onuda bilmiyoruz.

Gecelerin uzunluğu, mezarların karanlığı derken bütün bir hayat yok olmak üzere. Şimdi anlıyorum o yıllar önce yeniden başlamak isteyenleri yeni bir hayatı olsun diye yok olanları. Eskisinden bir bok olmadığını görüyorum. Ve çok iyi anlıyorum artık tanımadığın insanların değerini. Hiç görmediğim hayalimde yaşayan insanları özledim. Beni hiç bırakmayan, 3 ekranlı odada konsol başında beni bırakmayan insanlar var yanımda. O zamanlar olmayanlar yine kimin altında belli değil. Meraktan etmiyorum zaten, merak işini yıllar önce yok ettim geriye kalan ateşten parlayan kıvılcımlardı. Aşk yakar dediler, dayanamadı. Sadece hikayelerde adı kaldı. Birde unutmamak için onu tanımayan bir kaç cümle. Hem benim hatırlamam için hemde olanlar kolay anlaşılsın diye.

Dokuzuncu tam bir çamur’du. Kire bulaşmış insanlar kurtarılabilir. Ama böyle bir kiri temizlemek için harcanan su bile israfı.  Çamur içine girenlerle öylece kaldı. Bundan sonra girenin çıkanın sayılacağı olmaz.

Ben mı? Ben ki gecenin gözü oldum sevdiğim kadınlar için, kimseye verdiğim değerlerden dolayı pişman olmadım, ve hic bir zaman kazanamayacağım savaş için almadım kılıcı elime. Kurtuldum, gördüm ki  Yusuf  o çamura  bulandı. Bundan sonrasını Musa’nın Deniz‘i temizleyecek.

 

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hiç puan verilmemiş)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
Ben, ڧ ZLine »

MNX N For X Leader  TROLL AND FLOOD SPAM GROUP    Arkamda bıraktığım herkesin A'*'.na koyayım."

Hadi bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir