Hakkımda

12 Mayıs 1993 tarihinde henüz keşfedilmemiş bir yerde dünyaya geldik biz. Ben ve kahramanlarımız, hayaletlerimiz, karaktersiz karakterlerimiz. Yurt hayatını  yıllar boyunca yaşamış bıkmış bir insandım. Şimdi yaratıcılığı geliştiren nadide yerlerden birisi olarak düşünüyorum ama öyle bir fırsatım kalmadı. O dönemlerde okuldan kaçıp internet kafeye gittiğimiz için dayak yedigimizde oldu. Çok oldu, eğer dayak yerken bile dik durmaya çalışıyorsanız bastırmak için daha çok vuran bir eğitim sistemi ile büyüdüm. Şükür dayağı yedik ama boynumuzu eğmedik. Biraz daha büyüyünce bu mantığın iş sektöründe de olduğunu fark ettik. Tabi ki sevmedik. Gittik.

Orta okulda internet kafe için dayaklar yedikten sonra liseyi Bilgisayar olarak okuduk tabi bir kuyruk acısı var. Donanım olarak yıllar boyunca okuduk sığır gibi öğretmenler ile sığır gibi yaşadık. Sadece ezberler ve ezberler.

Pcı slotuna ram sokmaya çalışan kızın benden daha başarılı olacağını söyleyen bir öğretmenden ezber aldık biz akıllı olun. Sonra kız liseden sonra kocaya kaçmış. Aynı öğretmende aradan 2 hafta sonra sınavda beni örnek öğrenci göstermişti. Bu nasıl bir çelişki, işte o zamanlar eğitim sistemi bastırıyor insanı şimdi olsa hayırdır geçen böyle söylüyordun dersin.

Okul öyle böyle bitti falan işte sonra donanımın ne kadar boktan bir bölüm olduğunu anladım kendimi bastım web tasarıma. Dedim burası bir cennet. Ulan bir kere yenilik var. Anakart kondansatör sök tak nereye kadar. Ki onuda yapmışlığım yok. İşte ilk başta küçük çaplı html çalışmalar sonra PHP denemeleri ve kesin çözüm olarak wordpress ile tanışma. Size birşey söyleyeyim mi eğer WP bir kadın olarak görürseniz dünyadaki hiç bir kadın onun kadar mükemmel olmadığını göreceksiniz. Tabiki WP yanında SEO bilgisinde getirdi. Artık yapmaktan daha çok yükselmek istiyordum. Bir çok pasta var ve her hangi bir pastanın bir dilimi sizin için. Yapmanız gereken onu istemek ve almak. Düşünsene ne kadar engin bir deniz web tasarım.  Donanım ne? Ram sök tak, görüntü geldi abi tamam ram bozuk. Donanım kötülemiyorum yıllar boyunca bu işi yaptım sonuçta bir çok iyi yönünü gördüm ama dar bir alan. Aradaki kıyaslama baktığında biri deniz diğeri göl.

İşte şimdide yeni bir oluşum içinde yeni web projeleri ile girişimler peşindeyiz. Payımız olan pastayı arıyoruz…

Boğa burcunun neredeyse tüm özelliklerini barındıran, psikolojisi bok çukuruna dönmüş. İnsanları çıldırtma da üstüne olmayan bir o kadarda kindar. Her şeyden kolaylıkla vazgeçebilir bir karakterdir kendisi. Onu sevin, çünkü o onu sevenleri çok sever. . . 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.