Hiç gerek yok bu saçmalıklara ve zırvalara, hepimiz bir merdiven olarak görmek için yetiştirildik dünyada. Birilerini kullanmalar, birilerinden bir şeyler öğrenerek bir üst merdivene çıkmak için yaşıyoruz. Para için kullananlar başarı için kullananlar veya daha bir çok kişi. Yalan söylemeyi bilmeyen insanlarda var. Bir çok insan bir çok amaçla bu dünya düzeninin her hangi bir yerinde. Peki ben deredeyim.

Yıllar önce olsa kendimi tanımlamak için çürümüş bir bedende sıkışmış bir ruh derdim. Şimdi denizdeki bir su damlası olduğumu söylüyorum. Aslında karanlık bir odada elinde klavye sadece aklına gelenleri boş bir ekrana yazan birisiyim. Kendimi bulamıyorum, ne için yaşıyorum ve nasıl ilerleyeceğim. Yolumu bulamıyorum., birilerini kullanmam mı gerekiyor. Bilmiyorum daha önce yapmadım, ama kullanıldığımı çok hissettim. Peki bir soru.

Başkaları sizi bir yeteneğiniz veya başarınız üzerinde kullanmak istiyorsa, bunu kendi başarınızdan emin olarak kendi yararınıza çevirin. Kendi özelliklerinizi kendinizi geliştirmek için kullanın. Bunun yararı olacaktır muhtemelen. Birileri sizi kullanmak istiyorsa bu konuda yeteneklisiniz demektir. Başarı insanlarda bazı dürtüler ve kısmi adımlarla gerçekleşir. Başarınızı tetikleyen bir durum gereklidir. Bir motivasyon veya yolun sonunu görmek gibi. Ama bu süreç içinde bir çok insana da dikkat etmek gereklidir tabi ki.

  • Gözünüzün içine baka baka yalan söylerler: İnsanlar bana göre iki nedenden yalan söylerler, yada iki nedenle kötü yalan söylerler diyelim. Gerçek, onda birazda olsa bir ters etki yaratacaktır. Yalan söyleyerek kurtulmak ister. İkinci olarak ise karşısındakine gerçeği söyleyecek kadar değer vermez. Bok kadar değerli görmez ve amaaan geçiştiriyorum işte diye yalan söyler. En basit örneği ile telefonlarımı açmıyorsun sorusuna ya uyuyordum geri dönmeyi unuttum demek gibi.
  • Borcunu hatırlamayan ve sadık olmayanla ticaret yapılmaz: Ticaret bir çok kişinin bildiği gibi alışveriş ile yapılan büyük mağazalara ihtiyaç olmadan da halk arasında yapılabilen bir eylemdir. Bu ticaret pazardan bir domates almakta olabilir bir kamyon domateste.  Aslında olayın en basit anlatımı da bu şekildedir. Bir tane domatese olan borcunu küçümseyen bir insan yarın sizden bir tır domates çalabilir.  Borcuna sadık olmayan insanın sözüne de güven olmaz. Ne kadar erken uzaklaşırsanız o kadar az zarar ve o kadar çok kar etmiş olursunuz.
  • Hep daha fazlasını, hiç fazla vermeden isteyen ile çalışılmaz: Bunu bir çok yerde görüyoruz, zaten hayat öyle, gördüğümüz şeyleri hayatımızda uygulamak çok zor diyecek kadar zor. Burçları okumak gibi bir şey. Aynada kimse ya sen şöyle iyisin böyle iyisin demez, ama küçük bir gazete küpürü bize geleceğimiz ve yıllardır tanıdığımız kişiliğimiz hakkında bilgi veriyor.

    Bu düzenin kendi başımıza gelme durumunu anlamakta uzun zaman alabilir. Bir çok insan çıkacak karşına içten pazarlıklı. İlk başlarda iyi gibi gözükecekler, içten içten bir şeyler çevirecekler. Çünkü yönetim her zaman böyledir. Kapitalist düzen dedikleri şey en temel yöneticiden zirveye kadar herkese bu mantığı aşılar. İşini gördürmek için o kılığa girerler. Sadece farklı dünya bakışı insanları  bundan farklı tutulabilir. Ki onlarda zaten ya çok farklı bir şekilde kendini diğerlerine göre zirveye çıkarmışlardır yada yok olup gitmişlerdir bu düzen içerisinde.

    Belki bizde o düzende yok olanlardan olacağız. 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
Ben, ڧ ZLine »

MNX N For X Leader  TROLL AND FLOOD SPAM GROUP    Arkamda bıraktığım herkesin A'*'.na koyayım."

Hadi bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir