Ben bir geri zekalıyım, hayatımda yaşadığım onca şeye rağmen hâla akıllanmadım. Hâla rüyalarımda görüyorum seni, Sabah uyandığımda bir sersemlik tavana bakıyorum bir süre. Hayal dünyamın sana ayırdığım köşesinde küçük bir çocuk var, sınıfa ilk girdiğinde fark etmedim belki seni ama yan yana oturduğumuz yıllar boyunca gözümü hiç alamadım senden. Sarı saçların, uzun ve parlaktı. Bahçede oyun oynarken izlerdim seni hep, herkesten farklı olduğunu defalarca görür ve sana yine, ama öncekinden daha fazla aşık olurdum.

Çocukça hayaller kurdum ikimize. Biz onlar gibi olamayacaktık, saygımız hiç bir zaman bitmeyecekti. Kavgalar edecektik biz sürekli ama gurursuz olacaktık. Seni seviyorum demekten korkmayacaktık ve utamaytacaktık. Sevgimizi doya doya gösterecektik, şımarmasın diye içimize atmayacaktık.

Ama tabi olmadı hiç biri, ben sana yazdım yıllar boyu sen başkalarına okudun güzel sesinle. Benim çektiğim acıları aşkı anlatmak için kullandın onlara, aşk ne kadar garip şey değimi. Sen ne kadar seversen sev karşıya hiç bir etkisi olmuyor. Hiç bir zaman sevenin kazandığı bir hikaye görülmedi, zaten küçükken bile Türk filmlerinde bize aşıladılar acıyı. Davulun bile dengi dengine olduğunu birileri söylerken diğer kahramanlar her şeye rağmen peşinden koşarlar aşkın ve gariptir ki kazanırlar. Hiç kaybeden aşık filmleri görmedik ki. Seversen yanarsın demediler. Sonrasında şairler girdi hayatımıza, bize sevmeyi öğrettiler ama o kadar iyi öğrettiler ki özendik.

O kadar güzel aşk acısı çekiyorlardı ve o kadar güzel insanlar oluyorlardı ki bu öyle bir insan olmak için katlanılabilirdi. Ve olduk, sonumuzu bile bile olduk. Yazmayı biz o üstatlardan öğrendik. Sevdiğimiz kadınlardan ilham aldık.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hiç puan verilmemiş)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
Ben, ڧ ZLine »

MNX N For X Leader  TROLL AND FLOOD SPAM GROUP    Arkamda bıraktığım herkesin A'*'.na koyayım."

Hadi bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir